2

5 tipů, jak mít bezchybnou pleť

kosmetika zlín

Mít krásnou pleť bez akné vyžaduje pravidelnou péči a dodržování několika základních pravidel. Kromě toho, že byste měli navštěvovat kosmetický salon, například kosmetika Zlín, byste měli pečovat o svou pleť i v domácím prostředí. V dnešním článku vám dáme 5 užitečných typů, jak bezchybné pleti docílit.

1. Pijte vodu!

Dostatečný příjem čisté vody dokáže vehnat krásu do obličeje. Dodržujte pitný režim a denně vypijte alespoň 2,5 litru čisté neslazené vody. Čistá voda je důležitá nejen pro pokožku jako takovou, ale také celkově pro váš organismus. Díky čisté vodě se z těla odstraní škodlivé látky, které mohou způsobovat akné.

Možná si řeknete, že zvýšíte příjem tekutin na 4 litry denně. Ale pamatujte, že příjem čisté vody není jediná věc, která ovlivňuje vznik akné. Ne nadarmo se říká „všeho s mírou“.

2. Zdravá strava

Důležitý je i váš jídelníček. Strava by měla být pestrá a hlavně zdravá. Díky tomu dodáte do těla všechny potřebné vitamíny a minerály. Na pleť mají pozitivní účinky luštěniny, zelenina, ovoce a ořechy.

3. Dostatek spánku

I když nestíháte, neměli byste se obírat o spánek, protože právě během spánku získáte novou energii a zbavíte se únavy. Přece jen unavená pleť nevypadá dobře. Věnujte se proto spánku alespoň 7 hodin denně. Nebudete mít kruhy pod očima a vaše pleť bude mít zdravou barvu.

4. Pravidelné čištění pleti

Stejně jako je čištění zubů samozřejmostí, by mělo být samozřejmostí i čištění pleti. V noci i během dne je vaše pleť zatěžována, a tak si čistěte pleť alespoň dvakrát denně. Odstraníte tak z pleti prach, denní líčení a všechny odumřelé buňky.

5. Hydratace je důležitá!

Pozornost věnujte také hydrataci. Bez správné hydratace začnou vznikat vrásky, ztratí se elasticita pokožky a také se nedostatek tekutin projeví suchostí a drsným povrchem. Zvolte ideální krém, který vás bude také chránit před sluncem.